Pınar KALKANOĞLU

Home / Pınar KALKANOĞLU
Pınar KALKANOĞLU
Genel Koordinatör

1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk okul ve orta öğrenim 3. sınıfa kadar eğitimini Çanakkale’de tamamladı. Ailesinin akademik kariyeri sebebi ile İzmir’e taşındı. İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde orta son ve lise 1 i okuduktan sonra Özel Ege Koleji’ninden mezun oldu.

Yabancı dil yeteneği ve Japonya ile ticaret yapma hedefleri sebebiyle Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Japon Dili ve Eğitimi Bölümü’nde Japonca eğitimi aldı ve 1997 senesinde Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen Japonca Güzel Konuşma Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu. Bu başarısından dolayı Japon hükümeti tarafından Japonya’ya kültür gezisi için davet edildi.

Mezuniyetinin ardından JETRO’da (Japon Dış Ticaret Teşkilatı) stajını başarı ile tamamladıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi ATMER Dış Ticaret Sertifika Programına başladı. Ancak gelen iş teklifleri sebebiyle tamamlayamadan iş hayatına atıldı. Raks Holding’de asistan olarak çalışma hayatına atıldı. Ardından Başarı Yayıncılık’ta Lojistik ve Uluslararası Koordinasyon uzmanı görevinde 3 yıl çalıştıktan sonra girişimci ve atılgan kişiliği sebebiyle motosiklet aksesuarları ithalatı ve toptan dağıtıma başladı. Moto-Access markasını yarattı.2006’da Türkiye’nin ilk motorsiklet aksesuarları e-ticaret sitesini kurdu.

2008 yılında Fransız ortakları ile birlikte kurduğu pasif yangın yalıtım firması İnovatif Yangın Sistemleri Limited Şirketinin ülke müdürü olarak 7 sene çalıştı. Bu süre zarfında Norveç’in en büyük projesi olan Bjorvika batırma tip tünel projesinin yangın yalıtım şantiye müdürü olarak 1 sene Norveç’te çalıştı. Projeyi süresinden önce bitirdiği ve tüm kalite kontrollerinin uygunluğu sebebi ile Norveç Karayollarından teşekkür yazısı aldı. Türkiye’nin ileri gelen pasif yangın yalıtım uzmanları arasındadır.

2011 yılında kurduğu Pinomer Dış Ticaret firması ile girişimlerine devam etti. Güney Irak bölgesine çeşitli ihracatlar yaptı ve danışmanlıklar verdi. Aynı zamanda Türkiye’de yerleşik bir çok firmaya ham madde ve ürün ithalatı yaptı.

Bu süre zarfında Müşteri Sadakat Programları konusunda kendini geliştirdi ve çeşitli çalışmalar yaptı.

İngilizce, Japonca, Almanca ve az da olsa Norveççe ve Felemenkçe dil bilgisi ile Türkiye ile iş yapmakta olan ve ya işbirliği yapmak isteyen özellikle Japon firmaları olmak üzere birçok yabancı firmaya ticari danışmanlıklar verdi.
2015 senesinde Joinus4Party etkinlik Yönetimi’ni kurdu. Kurumsal etkinlikler ve konsept partiler ile başladığı projesine 2016 yılının şubat ayında Tamay Kılıç ile yaptığı ortaklıkla Joinus4Party Etkinlik Yönetimi oluşumunu daha güçlü bir yapıya taşıdı.

Günümüzde Joinus4Party’nin yanı sıra yerli ve yabancı firmalara ticari danışmanlıklar vermeye devam etmektedir.