ERDEM AKSAKAL

Home / ERDEM AKSAKAL

 

 

Erdem Aksakal
SAP, Pazarlama Direktörü

Erdem Aksakal 1980’de doğdu.
İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ndeki öğrenciliği sırasında yazma alışkanlığı kazandı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Haberleşme Mühendisliği (2002) eğitimi gördü, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamladı (2009).
Mezuniyeti sonrası Vestel’de ve Ericsson’da teknik birimlerde çalıştı.
Ericsson’da 22 ülkeyi kapsayan Ortadoğu Bölgesi’nde Pazarlama ve Strateji Yöneticiliği yaptı.
5 yılı aşkın süredir SAP Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
Bir yandan da Bilgi Üniversitesi’nde İşletme alanında doktora düzeyindeki akademik çalışmalarını sürdürmekte, bir çok üniversitede eğitim ve seminerler vermektedir.
Four Four Two, OT, Evrensel Kültür gibi dergilerde spor, kent yaşamı ve beyaz yakalı çalışma hayatı üzerine makaleleri yayınlandı. Bir çok kolektif öykü derlemesinde öyküleriyle yer aldı. Beyaz Yakalıların hayatını anlattığı “Mezeleri Güzel” kitabı 2016’da yayınlandı, kısa sürede 6. baskısını yaptı.

İş Hayatına Anlam Katmak

Çalışma hayatında başarılı olmak istiyoruz. Ancak aynı zamanda daha “anlamlı” üretimlerin parçası da olmak istiyoruz. Kurumsal ve gerçek kimliklerimiz arasındaki mesafeyi kısaltır, sahiciliğe odaklanır ve özgünlüğün peşine düşersek başarıya giden kapıları belki bir bir açabiliriz. Böylece aradığımız “anlamı” da buluruz.

  • Dünyanın büyüyen sorusu ne için yaşıyor, ne için çalışıyoruz? Yani bir anlam bulmaya ihtiyacımız var. Peki çalışma hayatımızı nasıl anlamlı kılarız?
  • Çalışma hayatında başarı ve mutlulukla anlam arasındaki ilişki nedir?
  • Kimliklerimizin sahiciliği bize ne kazandırır?
  • Bizi yansıtan üretimler için özgünlüğü nasıl sağlarız?
  • Plazaların, ofislerin içinde yabancılaştığımız, biz beyaz yakalıların hikâyeleri.
  • Kuşaklarla birlikte değişen iş yaşantısını yeniden okumak…