TUNCAY KORU

Home / TUNCAY KORU

 

 

 

 

Tuncay Koru
Ekonomist , MBA
Yönetici – Satış Uzmanı
Eğitimi:
Tuncay Koru, 1993 ODTÜ Ekonomi bölümünden mezun oldu. 1996 yılda ise American Rochester Institute of Technology’den Pazarlama& Finans üzerine MBA derecesi aldı.

İş Tecrübesi:
İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcılığı görevi ile başladığı kariyerini askerlik ve master sonrası uluslararası firmalarda kar& zarar yönetimi temelli şirket idaresi ile sürdürdü. Satış bazlı şirket yöneticiliğinin ayrılmaz parçası olan pazarlama, satış, muhasebe, üretim, satın alma, stoklama ve tedarik süreçlerinin geliştirilmesi yanı sıra çok uluslu insan kaynakları yönetimi sorumluluklarını üstlendi.
2002-2009 yılları arasında Amerikan AMF Reece firmasının, Ortadoğu ve Asya Bölge Ofisinin yöneticiliğini yaptığı altı yıl boyunca uluslararası pazarlama, satış, ihracat , servis ve yedek parça tedariği konularında uzmanlaştı. Yurt içi ve yurt dışında bayilikler oluşturdu, sayısız uluslarası fuara katıldı.
Nestle firması ile proje danışmanı ve çözüm ortağı olarak Mövenpick Café adlı franchising projesinin A’dan Z’ye tüm süreçlerini yürüttü.
2011-2015 yılları arasında Dünya Gazetesi Grubunda Cambridge University Press yayınevinin Türkiye temsilciliğinin Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Dünya’da çok ciddi yeniden yapılanma çalışmalarına imza attı. TQM odaklı bu süreçler dahilinde satış ekibi ve bayi networünün revize edilmesi, tüm ürün ve müşteri bilgilerinin yenilenmesi, muhasebe ve stok yönetiminin yeniden yapılanması, depo ve lojistik operasyonlarının revise edilmesi, ürün takibinin RF sistemine geçişi ile mevcut stokların azaltılması ile  satışların artırılmasını simultane olarak içeren geniş kapsamlı yeniden yapılanma sürecini yürüttü.
CNREXPO Holding’de StandART A.Ş’nin yeniden yapılandırma danışmanlığını genel müdür sıfatı ile gerçekleştirdi. Toplam kalite anlayışı çerçevesinde şirketi  her yönüyle yeniden yapılandırma ve başta satış olmak üzere her alanda daha yüksek verimlilik sağlarken karlılık oranını da artırmak hedefine ulaştırmak için gereken planlama ve yol haritasını oluşturdu.

Eğitim Hizmetleri
AMF Reece – Tüm Bayi Eğitimleri
Dünya – Satış Ekipleri ve Bayi Satış Eğitimleri
Cambridge University Press adına Öğretmen Seminerlerinin Organizasyonu
CNR – Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Danışmanlığı